روش دریافت سفارش و کار با پنل برقکارها

روش دریافت سفارش و کار با پنل برقکارها

4 خرداد 1398
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 10 دقیقه

تو این مقاله میخوام براتون روش دریافت سفارش و کار با پنل برقکارها از لحظه ی ثبت یک سفارش توسط مشتری تا انتهای انجام یک سفارش توسط برقکار رو توضیح بدم.
سایت ما در حال حاضر به صورت وب اپلیکیشن در حال فعالیت هست و کار با اون بسیار شبیه کار با اپ های موبایلی هست و ما سعی کردیم تمامی مراحلی که یک برقکار بصورت سنتی و غیر اینترنتی طی میکرده تا انتهای یک پروژه رو بصورت اینترنتی بازطراحی کنیم.

 
قبل از دریافت سفارش مراحل زیر توسط مشتری و سایت انجام میشه :
1. ثبت سفارش و آیتم های مورد نیاز توسط مشتری
2. ارسال پیامک + نوتیفیکیشن (در صورت آنلاین بودن برقکار) سفارش به برقکارهای تایید شده


مراحلی که یک برقکار باید برای انجام سفارش طی کنه بصورت تیتر وار به شکل زیر انجام میشه :

1. ارسال قیمت پیشنهادی توسط متخصصین (بر اساس آیتم‌های ثبت شده)

2. هماهنگی برقکار با مشتری (در صورت پذیرش قیمت ارسال توسط مشتری)
3. اعزام برقکار
4. شروع سفارش
5. ارسال پیش فاکتور کالا
(در صورت نیاز مشتری به تامین کالا)
6. ارسال فاکتور و کالای مورد نیاز
7. شروع انجام سفارش توسط برقکار
8. اتمام سفارش + دریافت مبلغ سفارش از مشتری توسط برقکار
9. تسویه کارمزد با شرکت

جزئیات انجام سفارش ها

خب حالا وقتشه که بصورت جزئی تر براتون شرح بدیم که روند انجام هر یک از این مراحلی که به شما بعنوان برقکار مربوط میشه چه شکلی هست. امیدواریم بعد از این آموزش بتونید راحت و بدون مشکل با سایت کار کنید و کسب درآمد داشته باشید.

خب بعد از اینکه سفارشی ثبت میشه ، لینک سفارش براتون پیامک و یا بصورت نوتیف آنلاین میاد (شکل 1) پیامک حاوی لینک دریافت سفارش برقکاران

شکل 1

توجه کنید که حتما دکمه کنار زنگوله روشن باشه تا سفارش ها براتون بیاد اگر خاموش باشین پیامک یا نوتیف براتون ارسال نمیشه. در این مرحله روی لینک کلیک می‌کنید و وارد صفحه ی سفارش میشین (شکل 2)

فعال بودن حساب کاربری برقکار برای دریافت سفارش

شکل 2

مشاهده اطلاعات سفارش : (شکل 3)

شکل 3

 

جزئیات سفارش شامل موارد زیر میشه :


تاریخ مراجعه برقکار
وضعیت سفارش (آزاد یا رزرو شده) 
آیتم های سفارش ( مواردی که مشتری سفارش داده که تو این مرحله خیلی مهمه دقت کنید از پس انجام سفارش بر میاید یا نه و بدون داشتن توانایی انجام به هیچ وجه قبول نکنید سفارش رو)

(شکل 4)

شکل 4

مشخصات مشتری (مثل آدرس حدودی برای تشخیص منطقه سفارش و نام مشتری) (شکل 5)

شکل 5


بعد از بررسی این آیتم ها و در صورت نزدیک بودن به محل قیمت پیشنهادی خود را بر اساس آیتم‌های ذکر شده٬ ارسال می‌نمائید ( که در صورت موفقیت آمیز بودن شکل 6 نمایش داده میشه ) و بعد از این کار مشتری قیمت‌های پیشنهادی از سوی متخصصین را مشاهده نموده و بصورت اختیاری یکی از قیمت‌های پیشنهادی متخصصی را انتخاب می‌نماید. دقت کنید که ارسال قیمت پیشنهادی تنها یک بار صورت خواهد گرفت. در صورت پذیرش قیمت پیشنهادی شما از سوی مشتری اطلاعیه‌ای برای شما اس ام اس و یا بصورت نوتیفیکیشن ارسال خواهد شد.

شکل 6
 

بعد از این مرحله برای داشتن اطلاعات تماس و آدرس مشتری (در صورت قبول قیمت  پیشنهادی شما) روی آدمک بالای سمت راست کلیک کنید (شکل 7) 


شکل 7

تا منوی پروفایل شما باز بشه ( شکل 8) 

شکل 8

تو این صفحه روی قسمت درخواست‌ها کلیک کنید تا لیست سفارش های پذیرش شده ی شما نمایش داده بشه. (شکل 9)

 

شکل 9

راهنما : سفارش هایی که شما تکمیل کردین به رنگ سبز و سفارش های غیر تکمیل به رنگ قرمز نمایش داده میشه. توجه داشته باشین که اگر سفارشی به صورت قرمز باشه در پروفایل شما، سفارش جدیدی براتون پیامک نمیشه و حتما باید سفارش هاتون سبز شده باشه.

حالا روی سفارش پذیرش شدتون کلیک کنید تا با کلیک روی جزئیات سفارش اطلاعات ریز سفارش رو مشاهده کنید. ( شکل 10)

شکل 10

تو این قسمت از جزئیات سفارش باید به چند نکته دقت کنید که در شکل های زیر هم نمایش داده میشه و براتون شرح هم می‌دیم:

وضعیت سفارش (شکل 11) : بصورت پیش فرض روی"فاکتور شناور" تنظیم شده به این معنی که سفارش و آیتم ها بعد از رسیدن برقکار به محل با مشتری چک بشه تا اگر آیتمی قراره اضافه یا کم بشه قابل انجام باشه. بعد از تایید توسط مشتری و برقکار و پس از انجام کار به حالت "تکمیل شد" در میاد. در صورت لغو سفارش توسط مشتری یا برقکار هم "لغو شد" رو می‌زنید که در این صورت از شما یه توضیح میخواد و دلیل لغو رو.

شکل 11

وضعیت مراجعه برقکار ( شکل 12) : بصورت پیش فرض روی "در حال رفتن" تنظیم شده و در صورت رسیدن به محل به "رسیدم" و در ضورت اتمام سفارش هم به حالت " تمام شد" برگردانده میشود.

شکل 12

وضعیت پرداخت ( شکل 13) : بصورت پیش فرض "در انتظار" و در صورت پرداخت بصورت "پرداخت شده" و در صورت لغو سفارش به "باطل شد" برپردانده می‌شود.

شکل 13

 

ویرایش قیمت

 

یک آیتم مهم دیگهای که براتون خیلی مفیده تو قسمت جزئیات سفارش "ویرایش قیمت" هست. تو این قسمت می‌تونید به صورت کلی قیمت سفارش رو تغییر بدین. این آیتم برای زمانی هست که کار با یک قیمتی بسته شده و در حین انجام سفارش آیتم های دیگری خارج از فاکتور ثبتی به سفارش مشتری اضافه شده و شما به صورت توافقی قیمت رو با مشتری بستین و در انتها برای ثبت در سایت این قسمت رو باید تغییر بدین. 
به این شکل که روی ویرایش قیمت کلیک می‌کنید و قیمت فعلی و قیمت جدید رو وارد می‌کنید و بروز رسانی رو انجام میدین. (شکل 14)

شکل 14-1

شکل 14-2

در انتها از شما میخوام حتما اگر جایی به مشکل برخوردید با شماره های ما تماس بگیرید و مارو در جریان بذارید تا بتونیم با بهبود خدمات مون کارمون رو رشد بدیم و پیشرفت کنیم کنار هم.


 

0 / 5

نویسنده

برقکاران

دیدگاه شما

0 دیدگاه

پست‌های پیشنهادی ما

بستن

پروفایل کاربری

لیست علاقمندی‌ها

نظرات من

بازدیدهای اخیر

پشتیبانی

ما معتقدیم که نظرات, پیشنهادات و انتقادات شما تنها راه رشد ما خواهد بود.

همچنین شماره تماس 33980157-021 برای تماس مستقیم با تیم پشتیبانی در نظر گرفته شده است.

Made with

`

by BarghkarOn

© 2018 BarghkarOn. All rights reserved.

عملیات با موفقیت انجام شد